ארטריז

A   A   A    

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית הנה הרכיב המרכזי בתכשיר ארטריז והמהווה תחליף סינטטי שלה וככזו מגובה במחקרי רפואיים ואקדמיים הבוחנים את יעילותה בטיפול באוסטאוארטריטיס (OA) של הברך, כאבי מפרקים ובעיות דומות אחרות.

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית
Hyaluronan
היאלורונן (חומצה היאלורונית)
פרטים
שם סיסטמטי β-1,4-D-glucuronic acid– β-1,3-N-acetyl-D-glucosamine.
מספר CAS ‏ 9004-61-9
מסיסות מסיס (מלח של נתרן
מקור אתר וויקיפדיה

הזרקת חומצה היאלורונית בתוך המפרקים (HA IA) היא טיפול מבוסס באוסטאוארטריטיס של הברך (OA), ומציעה אופציה שימושית במקשרת בין טיפול משכך כאבים לבין החלפת מפרק.

האופציות לטיפול משכך כאבים תרופתי כולל משככי כאבים פשוטים, חומרים לא סטרואידים נוגדי דלקות (NSAID ) ומעכבים מסוג ציקלו-אוקסיג'נאז סוג 2 (2-COX ). אבל, יש בטיפולים אלה סיכוני בטיחות. קורטיקוסטרואידים IA, אופציה טיפולית אחרת עבור OA של הברך, נחשבת כמספקת תגובה מהירה יותר מאשר HA, אך טווח הפעולה שלה קצר יותר, ושימוש חוזר בקורטיקוסטרואידים עלול לגרום ליותר תופעות לוואי.

פרינג פרמצויטיקלס, עושה מאמץ לפעול בשקיפות המרבית אל מול המטופלים ומביאה לכם מחקר אשר מטרתו להשוות בין ג'ל חומצה היאלורונית NASHA שניתן בזריקה יחידה (IA) כטיפול באוסטאוארטריטיס (OA ) של הברך לבין מתיל פרדניזולון אצטט (MPA).

NASHA הוא מוצר HA ייחודי. תהליך הייצור שלו מתחיל בסינתזה בקטריאלית של HA. לאחר מכן בא שלב הניקוי ותהליך מבוקר היטב של התייצבות בו מתבצע מעט קישור בין מולקולארי (1%~).

מחקר השוואה בין:

ג'ל חומצה היאלורונית ובין "מתיל פרדניזולון אצטט"

תוכנית המחקר

מדובר במחקר אי-נחיתות, פרוספקטיבי, רב מרכזי, אקראי, מבוקר חומר פעיל, כפול סמויות. שלב הרחבה יחיד תווית פתוחה (OLE ) בוצע במטרה לענות לשאלות קליניות חשובות נוספות.

מטופלים שסבלו מכאב ברך חד צדדי כתוצאה מ-OA, טופלו ונמצאו במעקב במשך 26 שבועות (השלב הסמוי). כל המטופלים שהגיעו לקליניקה בשבוע 26 קיבלו טיפול NASHA, שכלל תקופת מעקב של 26 שבועות לאחר הטיפול (שלב ההרחבה). המטרה הראשונית הייתה להראות את אי-הנחיתות של NASHA בהשוואה ל- MPA בשיעור המשיגים שיפור בציון הכאב WOMAC (Western Ontario and McMaster Osteoarthritis Index) (אחוז המטופלים עם שיפור ≥ 40% מקו הבסיס בציון הכאב WOMAC ושיפור מוחלט של ≥ 5 נקודות) בשבוע 12.

תוצאות המחקר

בסה"כ גויסו 442 משתתפים והמטרה הראשונית הושגה, כאשר NSHA השיג שיעור תגובה לא נחות מזה של MPA בשבוע 12. (NSHA : 44.6%; MPA : 46.2%; הפרש [CI 95% ]: 1.6% [7.9%+; 11.2%-). גודל ההשפעה על ציוני WOMAC עבור כאב, תפקוד פיזי ונוקשות היו לטובת NASHA בהשוואה ל MPA משבוע 12 עד שבוע 26. בתגובה לטיפול NASHA בשבוע 26 נצפה שיפור מתמשך בתוצאות WOMAC, ללא קשר עם הטיפול הראשוני. לא דווחו תופעות לוואי רציניות (AE ) הקשורות בתכשיר.

מסקנות המחקר

מחקר זה מראה כי זריקה יחידה של NASHA נסבלה בצורה טובה ולא הייתה נחותה מ- MPA בשבוע 12. ההטבה שהושגה עם NASHA נשמרה עד שבוע 26 בעוד שזאת שהושגה עם MPA פחתה.

זריקה של NASHA בשבוע 26 העניקה שיפורים ארוכי טווח מבלי להגביר את הרגישות או את הסיכון לסיבוכים.

NASHA חומצה היאלורונית לעומת מתיל פרדניזולון לטיפול ב אוסטאוארטריטיס: מחקר אי-נחיתות, פרוספקטיבי, רב-מרכזים, בהקצאה אקראית

R. Leighton y*, C. Åkermark z, R. Therrien x, J.B. Richardson k, M. Andersson {,
M.G. Todman#, N.K. Arden yy, on behalf of the DUROLANE Study Group

y QEII Health Sciences Centre, New Halifax Infirmary, Halifax, NS, Canada
z Sport Med, Birger Jarlsgatan 106A, SE-11420 Stockholm, Sweden
x Centre de Rhumatologie St-Louis, Saint-Foy, Quebec, Canada G1W4R4
k Robert Jones and Agnes Hunt Orthopaedic & District Hospital, Institute of Orthopaedics Oswestry, SY10 7AG, UK
{ Q-Med AB, Seminariegatan 21, 752 28 Uppsala, Sweden
# Smith & Nephew UK Ltd, Research Centre, York Science Park, York, UK

מזהה המחקר

NCT01209364 ׁ(www.clinicaltrials.gov )

פרסום

2013 Osteoarthritis Research Society International © אלסביר בע"מ. כל הזכויות שמורות.

פרטי קשר

פרינג פרמצוטיקלס ישראל - Ferring Israel

רח' השיטה 8 ת.ד. 3551 פארק התעשיה הדרומי , קיסריה 38900
טלפון : 04-6309500
פקס : 04-6309511

רשתות חברתיות

יצירת קשר

לקבלת מידע נוסף
מלאו את הפרטים הבאים:
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
עיר מגורים (*)
Invalid Input
דוא"ל (*)
יש למלא כתובת דוא"ל תקינה.
ארטריז